Mikro mieszkanie #1

trudny pacjent

Czy podejmujemy się leczenia przypadków beznadziejnych?-  Zazwyczaj bez wahania. Przykład dwóch pacjentów cierpiących na skutki choroby nazywanej chaotyczną rozbudową, jest jednym z bardziej skomplikowanych przypadków. Atutem obu mieszkań są ładne balkony i ciekawy widok z okna. Trudność w ich zaaranżowaniu była spowodowana dużą ilość otworów w ścianach, małą powierzchnią i minimalną możliwością przeróbek miejsc z pionami wodnymi i kanalizacyjnymi.
Właściciel kupił lokale z zamiarem ich dalszego wynajmu. Naszym głównym celem stało się więc takie ich zaaranżowanie, żeby pomimo małej powierzchni układ funkcjonalny każdego z nich wydawał się atrakcyjny dla potencjalnego wynajmującego. Głównym wyzwaniem było zorganizowanie sprytnego miejsca do przechowywania i wygospodarowanie stosunkowo intymnej przestrzeni do spania. Niełatwo było też opracować taki układ kuchni i łazienki, który pomimo małej powierzchni pozwoliłby na wygodne korzystanie z tych pomieszczeń.

Mieszkanie o większej powierzchni 25,6m2 zostało zaaranżowane z myślą o dwóch użytkownikach, mieszkanie mniejsze 20,2m2 przewiduje wygodne użytkowanie przez jednego lokatora.

Najważniejszymi elementami obu projektów jest propozycja zorganizowania podniesionego łóżka pod którym mieści się garderoba, lub dodatkowe szafki. Wyszliśmy również z propozycją zorganizowania wspólnej pralni w pomieszczeniu dostępnym z przestrzeni wspólnej obu mieszkań.

  • Klientmieszkania na wynajem
  • Rok2019
  • Usługiprojekt funkcjonalny
  • Podziel się Facebook Pinterest