Przestrzeń dla zdrowia

Zespół gabinetów ginekologicznych

Praca nad zespołem gabinetów lekarskich była projektem kompleksowym. Współpracę z inwestorem rozpoczęliśmy już na etapie wyboru odpowiedniego lokalu, dostosowanego do określonych wytycznych. Kolejnym krokiem było stworzenie najbardziej optymalnego układu funkcjonalnego, który spełnia również szczegółowe przepisy dotyczące gabinetów lekarskich, w tym również ginekologicznych. Uczestniczyliśmy w całym procesie pozyskiwania odpowiednich uzgodnień w zakresie odbiorów formalnych wymaganych przez prawo.

Wystrój wnętrza miały zdominować jasne kolory. Mieliśmy do czynienia z Klientami bardzo świadomymi swoich potrzeb, którzy potrafili nam określić swoje wymagania odnośnie estetyki. Ich podstawowym założeniem było to, żeby wnętrze było jasne i miało nowoczesny charakter.

W odpowiedzi na potrzeby naszych klientów projekt wnętrza zakładał całkowitą jego przebudowę w zakresie przestrzeni funkcjonalnej.

W kolejnym etapie określone zostały materiały, które mają zostać użyte:

  • szkło, które stało się elementem wydzielającym poszczególne strefy funkcjonalne,
  • okładziny ścienne, jako główny motyw dekoracyjny nadający charakter wnętrza,
  • pozostałe materiały, jak np płytki gresowe, czy kolory farb ściennych miały mieć bardzo neutralny charakter i stanowić dobre tło dla elementów wymienionych powyżej.

Jednak tym co w pełni określiło charakter wnętrza i je dopełniło są obrazy w duchu art-deco – ulubionego kierunku zleceniodawczyni projektu.