Biuro akwarium

pełne przetrzeni

Projekt biura powstał na zlecenie prywatnego inwestora. Zadanie polegało na zagospodarowaniu przestrzeni poddasza w budynku usługowym, położonym na ulicy Kapelanka w Krakowie.

W efekcie naszej pracy miał powstać projekt biura przeznaczonego na wynajem. Dla inwestora ważne było, żeby było to miejsce o wysokim standardzie wykończenia i nowoczesnym charakterze. Jednocześnie  miało dawać dużą dowolność aranżacji funkcjonalnej.

Jednoprzestrzenne wnętrze biura zostało wydzielone przy pomocy tafli ze szkła i dynamicznie ukształtowanych ścian, z których, żadna nie styka się z sufitem. Tworzone przez nie podziały tworzą przenikające się  wzajemnie strefy i pokoje do indywidualnej pracy. Szczególne znaczenie konstrukcyjne, ale zarazem estetyczne miają słupy stalowe, malowane na kolor grafitowy. Były one w całości wykonane według indywidualnego projektu. Przełamanie przemysłowego i nieco chłodnego charakteru uzyskaliśmy dzięki zastosowaniu posadzki drewnianej. W swojej specyficznej formie –  deseczek kładzionych “na sztorc” ten rodzaj parkietu jest wyjątkowo wytrzymały. Jego właściwości pozwoliły na zastosowanie go w komercyjnej inwestycji. Kropką nad “i” w całym założeniu jest antresola, do której wchodzi się po ciekawie ukształtowanych schodach, a jej część stanowi rodzaj “akwarium”.

  • Klientkomercyjny
  • Rok2007
  • Usługiprojekt koncepcyjny i wykonawczy
  • Podziel się Facebook Pinterest