My wiemy,
że odbiór przestrzeni zależy od punktu widzenia.

O nas

Jesteśmy grupą architektów specjalizującą się w projektowaniu funkcjonalnej przestrzeni mieszkaniowej. Punktem wyjścia do naszych działań jest przekonanie, że nie warto kupować mieszkania na metry kwadratowe.

Tylko co znajduje się w przestrzeni pomiędzy systemem anglosaskim, gdzie nieruchomości opisujemy przy pomocy ilości sypialni i łazienek, a naszymi słynnymi metrami kwadratowymi?

Tym wypełniaczem jest funkcjonalność. W Biurze Obróbki Przestrzeni rozbieramy Twoje gotowe metry kwadratowe na części pierwsze, następnie dodajemy porządną analizę potrzeb i doprawiamy to solidną szczyptą ergonomii. Naszymi klientami są między innymi:  osoby prywatne, chcące zrobić remont swojej wielkiej płyty dostosowując nowe mieszkanie do swoich potrzeb, właściciele apartamentów, nowych i starszych domów, deweloperzy, którym nie sprzedaje się cały pion mieszkań w nowej inwestycji. W naszym portfolio zebrało się już całkiem sporo projektów tego rodzaju.


marysia-7173

Maria Miś-Ptak

 

“Człowiek funkcjonuje w przestrzeni, dlatego punktem wyjścia do jej projektowania musi być ludzka perspektywa.”

 

Wykształcenie architektoniczne zdobyłam na Politechnice Krakowskiej. Jednak decyzja,  że chcę zawodowo zajmować się architekturą, zapadła dużo wcześniej, bo w drugiej klasie szkoły podstawowej.

Na lekcji środowiska, zamiast zajmować się tematem zajęć stworzyłam swój pierwszy projekt szkoły idealnej. Pomysł był zdecydowanie nieszablonowy. U jego podstawy leżał zamysł poprawienia jakości użytkowej przestrzeni, w której miało się toczyć życie naszej klasy. 

Moje dziecięce fascynacje z czasem ewoluowały, ale niezmiennym elementem, który na zawsze pozostał podstawą moich projektów, pozostał ludzki punkt widzenia

Ciągły głód architektury, tworzonej na własnych zasadach, popchnął mnie do założenia Biura Obróbki Przestrzeni – autorskiej pracowni projektowej. 

Potrzeba patrzenia z coraz to innej perspektywy skłania mnie do podróży w bardzo różne rejony świata. Z każdej z nich wyciągam doświadczenia, które rozwijają mnie jako architekta i człowieka.

Wierzę, że potrzeby każdego z nas są tak odmienne jak nasze linie papilarne, więc podstawą mojej pracy z innymi ludźmi jest rozmowa i wnikliwa analiza. Owocem tego jest kształtowanie przestrzeni  bardzo dopasowanej do ścieżek jej przyszłych użytkowników.

Moje projekty nie są pomnikami architekta, czy inwestora, tylko odpowiedzialnie zaprojektowaną przestrzenią do życia.

Swoim doświadczeniem dzielę się prowadząc zajęcia z zakresu trendów i projektowania funkcjonalnego  w Wyższej Szkole Europejskiej.


ALA_7160-1

Alicja Poźniak

 

“Architektura jest tłem dla toczącego się życia. Każdy ma prawo korzystać z niej w najwygodniejszy dla siebie sposób.” 

 

Od zawsze fascynowała mnie różnorodność ludzi i ich relacja z otoczeniem, w którym się znajdują oraz nieograniczone możliwości konfiguracji tych elementów w przestrzeni. 

Studia na wydziale architektury w Vilnius Gediminas technical university – wykształciły we mnie przede wszystkim zmysł krytycznego myślenia oraz umiejętność pracy zespołowej. 

W trakcie studiów na Politechnice Krakowskiej nie tylko pogłębiłam wiedzę techniczną, ale nauczyłam się jak ważne jest zaangażowanie na każdym etapie tworzenia projektu. 

Moja wrodzona skłonność do wykraczania poza sprawdzony schemat owocuje często niekonwencjonalnym podejściem do rozwiązań architektonicznych. Nie ważne czy projektuję szpital, hotel, przestrzeń publiczną, czy wnętrze domku jednorodzinnego, zawsze moim głównym celem jest podniesienie standardu życiowego użytkownika. 

Lubię otaczać się pięknymi rzeczami, jednak najlepiej się czuję w minimalistycznych wnętrzach, gdzie każdy element pełni jakąś funkcję i nie ma nic zbędnego. Mam słabość do prawdziwych i prostych rzeczy.

Jako architekt z krwi i kości – uwielbiam patrzeć się na świat na czarno-biało. Uważam, że każdy człowiek posiada swój wbudowany i jedyny w swoim rodzaju filtr, przez który odbiera i interpretuje przestrzeń oraz nadaje jej osobisty koloryt. Za wszelką cenę staram się uniknąć zakładania klientom moich okularów. Zawsze próbuje wydobyć z nich wyjątkowe rozwiązanie i tylko je podkreślić…


Recenzje

  • Firma: Biuro Obróbki Przestrzeni wykonała dla nas projekt adaptacji lokalu na pracownię fryzjerską oraz jego aranżację. Projekt adaptacji został wykonany precyzyjnie, dzięki temu prace remontowe trwały bardzo krótko, a akceptacja ze strony stosownych instytucji przebiegła bezproblemowo. Aranżacja wnętrza została dopasowana do naszych możliwości. Nadano wnętrzu klimat i charakter, w którym zarówno my, jak i nasi, klienci dobrze się czujemy . Detale i kreatywne rozwiązania mimo upływu czasu nadal zachwycają. Zastosowano wiele funkcjonalnych rozwiązań. Pragniemy też zaznaczyć, że praca z architektem przebiegała w bardzo dobrej atmosferze. Serdecznie polecamy Biuro Obróbki Przestrzeni; działają profesjonalnie z wyobraźnią i na temat.Dorota WalendzewiczArtre


Nasi klienci

  • Drukarnia Kolory
  • Pracownia fryzjerska Artre
  • Estromed
  • Kopia.pl
  • Klub Entropia
  • Multigastro
  • Cracovia Property

Napisz do nas

Jeśli chcesz się z nami skontaktować, napisz tutaj