Blog

Tbilisi, Gruzja, blok mieszkalny

Czy rolą architektury jest bycie spektakularną?

Co to właściwie znaczy: “dobra architektura”? Czy dobra to taka, która rzuca wszystkich na kolana, nie pozwala przejść obojętnie? Czy może chodzi o to, żeby architekt do spółki z inwestorem stworzył swój pomnik, który na kilkadziesiąt lat będzie trwał w przestrzeni publicznej?

Czytaj więcej
xmas muma

(Nie)boska kompozycja

Jest połowa grudnia, a więc świąteczny 'madness' rozkręca się na dobre. W ten szczególny czas każdy z nas chce poczuć się wyjątkowo. Pozwalamy sobie na więcej niż codziennie. Dążąc do magicznej atmosfery zwracamy też szczególną uwagę na oprawę sceneryjną, która nie tylko dodaje świątecznego klimatu, ale za pewne posłuży jako drugi plan na facebookowe selfie lub rodzinne zdjęcie. 

Czytaj więcej
F44529ED-03A3-4FB0-AE06-6447F8B6863D (2)

Niech żyje piękna funkcjonalność!

Pięknie, czy funkcjonalnie? To jedno z najczęstszych pytań, które sobie zadaję. Odkąd zostałam matką coraz częściej przybiera kształt trampek ubranych na prawie każdą życiową okazję... i przyznaję uczciwie, że zdarza mi się przeciągać ten wybór na sytuacje do których lepiej nadają się eleganckie buty na wysokim obcasie. Coraz mniej mam też sił na to, żeby gonić ideał mieszkający w mojej głowie.

Czytaj więcej